Bezpieczne pakowanie

Jak zapakować lampę do bezpiecznej wysyłki?

Regeneracja reflektorów 9 Bezpieczne pakowanie

Na samym początku należy opakowanie dostosować do zawartości i ciężaru wysyłanego przedmiotu. Szczególnie trzeba zwrócić uwagę na wielkość, wytrzymałość oraz grubość opakowania.

Przedmiot powinno się umieścić w dwuwarstwowym kartonie wykonanym z wysokiej jakości tektury. Na dnie umieszczając filię zabezpieczającą.

Po umieszczeniu przedmiotu w kartonie, należy dokładnie zabezpieczyć powierzchnię przesyłki oraz krawędzie i rogi.

Puste przestrzenie w przesyłce należy precyzyjnie wypełnić folią bąbelkową bądź styropianem, tak aby przedmiot nie miał możliwości przemieszczania się.

Jeżeli chcemy w przesyłce umieścić kila przedmiotów, wówczas należy każdy z nich, pojedynczo usytuować w zastępczych pudełkach. Przedmioty nie powinny bezpośrednio stykać się ze sobą.

Należy zabezpieczyć górę przesyłki dodatkową folią zapobiegającą wydostaniu się lampy i uszkodzeniu opakowania.

Przesyłkę najlepiej owinąć taśmą pakowną, zabezpieczając jednocześnie ją ze wszystkich stron, ze szczególnym zwróceniem uwagi na dno oraz górę przesyłki.

Na opakowaniu powinny się znajdować naklejki ostrzegawcze, miedzy innymi „UWAGA SZKŁO”. Solidne zabezpieczenie przesyłki jest niezbędne do prawidłowego transportu.

Na końcu należy na zabezpieczonej przesyłce umieścić etykietę adresową, najlepiej na największym boku paczki. Tak przygotowana przesyłka jest już gotowa do wysyłki.

NIEPRAWIDŁOWO ZAPAKOWANA LAMPA